Štramberské uši v Berlíně

Tisková zpráva z Mezinárodní výstavy Gruene Woche Berlín 2011

 

Tradiční mezinárodní výstava výrobců potravin Gruene Woche v Berlíně se již koná od roku 1926. Je to již 76. ročník (přestávky byly jen válečné ročníky ), kde na 115 000 m2 kryté plochy vystavuje 1632 vystavovatelů z 57 zemí světa. Tuto výstavu shlédne cca 400 000 lidí a Českou republiku na letošním ročníku, který se koná od 20.-30.1.2011 reprezentují mimo pravidelné vystavovatele, jako je pivovar Plzeňský Prazdroj a.s  a Pivovary Staropramen a.s., také výherci soutěže Regionální potravina, pořádané Mze ČR.
Severní Moravu representují na této mezinárodní výstavě hned dva zástupci. Firma p.Ladislava Hezkého z Kopřivnice, se svým produktem Štramberské uši, výrobkem, který má dlouholetou tradici a patří mj. mezi výrobky s „Chráněným zeměpisným označením“ a výrobou dle receptu, předávající se z pokolení na pokolení. Berlíňany upoutala ruční výroba přímo v provoněném stánku, kde majitel p. Hezký se svým týmem pekl tento nám tak známý výrobek, který si vždy kupujeme při návštěvě Štramberku a jeho okolí.
Dalším vystavovatelem je firma VITAMINÁTOR s.r.o. ze Sosnové na Opavsku. Tato z počátku čistě ovocnářská firma  představuje Berlíňanům a také celému světu produkt stejnojmenného názvu, tedy VITAMINÁTOR 100% přírodní šťávu z ovoce.  Svou jedinečnou chutí i praktickým balením systémem Bag in Box 2,3 a 5l, již v naší republice získal řadu ocenění, vzpomeňme ocenění Česká biopotravina 2008, Potravinářský výrobek Moravskoslezského kraje, KLASA a v loňském roce také ocenění Regionální potravina. Návštěvníky i odbornou veřejnost zaujalo také balení 150 ml, v naší republice známé pacientům nemocnic a školní mládeži.
Také Olomoucký kraj má na této výstavě své zastoupení, reprezentuje ho firma PMS Přerov a.s sdružující pivovary HOLBA, LITOVEL a ZUBR.
 
Dalšími vystavovateli jsou firmy Alimpex Food z Prahy, KM-Produkt z Chlumce, CHOV servis z Hradce Králové, Pivovar Kout na Šumavě a firma HOLS a.s. z Prahy.
Je potěšující, že náš region má na této prestižní výstavě své výrobce potravin, svědčí to o pracovitosti a podnikatelskému duchu našich spoluobčanů.