Uši od Hezounů v Parlamentu ČR

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová předávala pamětní listy.

 

21.2.2012 se v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky na pozvání paní předsedkyně Miroslavy Němcové uskutečnilo setkání „Živnostníci a řemeslníci – sůl české ekonomiky“. Toto setkání se konalo poprvé a vzniklo na podporu malých a středních firem. Hostem tohoto aktu byla paní Iveta Toušlová, redaktorka ČT1 a tvůrce pořadu Toulavá kamera.

Ta na tomto setkání řekla, že na myšlenku vytvořit tento pořad ji přivedl bývalý prezident Václav Havel, který řekl, že: „V české republice panuje blbá nálada.“ S touto myšlenkou se nemohla paní Toušluvá ztotožnit a vytvořila oblíbený pořad, ve kterém ukazuje krásu české země, ale i šikovnost, podstivost, um a nadšení lidí, kteří v ní žijí. Tento pořad byl také klíčem výběru
firem, kterým byl předán z rukou paní Miroslavy Němcové pamětní list a symbolická slámka se solí.

Ve Státních aktech, jak se říká sálu, ve kterém nás paní předsedkyně přijala, se sešlo 30 firem z různých odvětví, např. stavebnictví, zahradnictví, ovocnářství, cukrářství, kovářství, košíkářství, knihařství, bio farmy, výrobci uzenin, výroba krojů,westernových a jezdeckých sedel, zvonů, dřevěných hraček a také firma na vzdělávání domácích chův.
Z nejbližšího okolí bylo oceněno ZD Nošovice s kysaným zelím, Cyrilovo pekařství z Hrachovce s frgálama. Novojičínský okres měl dva zástupce, JANKAR PROFI, s.r.o. s medovinou a Ladislava Hezkého se Štramberskýma ušima od Hezounů.

Po oficiální části provedla paní Němcová všechny zúčastněné Poslaneckou sněmovnou. Poté se rozloučila se slovy. „Ráda bych tímto setkáním veřejně ocenila Vaši práci a práci všech, kteří svým umem,dobrým nápadem, znalostmi a zručností přispívají k rozvoji své obce, města, přinášejí spolehlivou kvalitu výrobků a služeb a především drží pověst poctivého českého řemesla i poskytovaných služeb. Považuji za potřebné ocenit Vaše každodenní nasazení a pozitivní přístup k životu, odvahu vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou a jít za svým cílem i s tím, že to není a nebude vždy snadné.“